Günümüzde dünyayı ele geçirmek için yaygın bir hastalık diyabettir. Bir zamanlar büyükanne ve büyükbabamız kan şekerlerinin yükselmesi ve şeker hastalığından şikayet eden tatlılara uysalca hayır derlerdi. Sonra yavaş yavaş babalara yayıldı ve maalesef günümüzde diyabet pençesini genç ergenlere bile uzattı..

Arızalı bir pankreasla başlar, aksi takdirde insülin adı verilen mükemmel miktarda hormon peptidi salgılar ve bu da kas-iskelet hücrelerine yardımcı olur ve kanınızdaki şekerle ilgilenir. Kandaki şeker metabolize edildikten sonra, bir miktar şeker alımı için gerçekleşir ve bu da insülin tarafından metabolize edilir. Diyabet, vücudun insülini metabolize etme veya üretme yeteneğinin bozulduğu veya mükemmel miktarda insülin akışının engellendiği kronik bir durumdur. Sonuç olarak, kandaki şeker vücuda tamamen zarar verene kadar birikmeye devam eder. Doğası gereği kronik olan diabetes mellitus, büyük olasılıkla tüm yaşamınız boyunca sizinle birlikte kalacaktır ve bu nedenle hastalığı durdurmak için ciddi bir önlem alınması gerekir..

Şeker Hastalığı İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır?

Genellikle iki tip diyabet vardır. Tip 1, esas olarak hormonal insülin eksikliğinden dolayı genç nesilden kaynaklanır. Bununla birlikte, tip 2, vücudun yeterli üretme yeteneğinin yok edildiği veya zarar gördüğü durumlarda en yaygın olanıdır..

Kızılderililer olarak, tedavi söz konusu olduğunda her zaman çeşitli ev yapımı kullanışlı öğelerimize güvendik. Tıbbi muayeneler olmasına rağmen, rahat evden bazı ek veya tamamlayıcı yardım hiçbir zaman kötü bir fikir olmamıştır. Baharatlar ve şifalı otlar bizim gücümüzdür ve bu nedenle baharat ‘zerdeçal’ günü kurtarır.

Zerdeçalın kabak yerine şeker hastalığı için bir tedavi olduğunu ilk düşünen kişi, bunun saçma olduğunu düşünebilir, ancak dünya çapındaki son araştırmalar, zerdeçalın veya Hintçe’de ‘haldi’ dediğimiz gibi, şeker hastalarına yardımcı olmak için kesin bir atış hastalığı olduğunu ortaya koydu..

Zerdeçalı henüz bilmeyenler için, Asya ve Hindistan’da sadece leziz yemekler hazırlamak için değil, aynı zamanda anti-inflamatuar özellikleri nedeniyle güzellik ve ilaç olarak da yaygın olarak kullanılan sarı-turuncu tonlu zencefil familyasından bir bitkidir. . Bunca zaman zerdeçal, ateş ve hapşırık, soğuk algınlığı ve grip için bir çare oldu ama şeker hastalığınızın doktoru olabileceğini çok az biliyor muydunuz?.

İnsülin Düzenlemesi:

Antimikrobiyal ve antiglisemik özellikleri ile birlikte bir tutam antioksidan özelliği vücudumuzdaki insülin üretimini düzenler. Yetersiz insülin vakası olduğunda, zerdeçal, vücudu kan şekerini ve yağları metabolize etmek için gereken doğru miktarı üretmeye zorlarken, vücudumuzdaki kan şekeri anti-glisemik özelliği ile azalır..

İnsülin direnci:

Zerdeçal, vücudunuzda bir kez bulunan insülin direnci ve insülin duyarlılığının karşılaştığı sorunlara da yardımcı olacaktır..

Obezite:

Diyabetin suçlanmasının ana nedenlerinden biri, doktorun iddia ettiği gibi obeziteden kaynaklanmaktadır. Bu, esas olarak, yeterli yağ hücrelerinin metabolize edilmediği tip 2 diyabeti teşvik eder ve yağ hücreleri gün geçtikçe çoğaldıkça insülin düşer. Bunun sonucunda üretilen insülin yetersiz kalır. Zerdeçal, diyabet ve obezite olasılığını azaltan yağ hücrelerinin birikimini ortadan kaldırdığı bilinen kurkumin adı verilen bir özellik içerir, böylece ilgililerin birkaç kilo vermesine yardımcı olur..

Trigliserit Seviyesi:

Zerdeçal ayrıca vücudumuzdaki kandaki şeker ve trigliserit seviyelerini dengeleyerek insülin ürününün kontrolüne yardımcı olur..

Güçlendirme:

Vücudumuzdaki insülin damlaları ile sık idrara çıkma veya başka bir nedenden dolayı zayıflama olabilir. Zerdeçal sadece insülin seviyesini yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi çalışması için iç organlarınızı güçlendirerek genel sorunlarınızı iyileştirmeye yardımcı olur..

Antibiyotik:

Vücudumuzda yeterli güç olmadığında, bazı virüsler bizi ev sahibi yapmaya eğilimlidir ve bu, zerdeçalın antibiyotik özelliklerinin vücudumuzu bu zararlı patojenlerden korumaya yardımcı olduğu zamandır..

Şeker Hastalığı İçin Zerdeçal Nasıl Kullanılır??

Zerdeçal tüketmenin en iyi yollarından biri olduğu için zerdeçallı sütün diyabet için faydalarından bahsedelim. Şeker hastaları zerdeçal çayı da deneyebilir.

İnsan klinik araştırmaları, şeker hastaları için diyetin bir parçası olarak zerdeçalın dahil edilmesinin glikoz düşürücü bir etkiye sahip olduğunu göstermiştir. Ayrıca beta hücresinin işleyişini iyileştirir ve yağ asitlerinin oksidasyonunu ve kullanımını iyileştirir. Ayrıca doğrudan karaciğerin glikoz üretimi üzerinde çalışarak kan şekerini düşürürler. Bunların dışında klinik araştırmalarda kanıtlanmış birden fazla etkisi vardır..

Zerdeçal, diyabeti iyileştirmek için harika ve şaşırtıcı bir alternatiftir, ancak bir tedavi olarak görülmemelidir. Diyabetin etkilerine karşı koymak için kullanılabilir ve diyabetik diyetin bir parçası olarak ölçülü olarak alınabilir. Yine de uygun tedavi ve bakım için bir doktora danışmanız gerekecektir. Zerdeçal kan şekerini, kolesterolü düşürür, gözlerimizi ve böbreklerimizi korur ve kanseri önlemeye yardımcı olur. Zerdeçal yüzyıllardır kullanılmaktadır ve antioksidan ve antienflamatuar özellikleri ile bilinir. Bu yüzden yemeğiniz, çayınız veya sütünüzle birlikte kullanın ve sağlıklı kalın.!

Şeker hastalığı için zerdeçal