Bir ekip gezisini nasıl planlayacağınıza karar vermenin arkasında roket bilimi yoktur, ancak içine giren küçük bir planlama vardır. Bunu yapmanın en kolay yolu, grubun ilgisini çeken ve sadece bir kişi için ilginç olmaktansa bir grup için çekici olan oyunları ve etkinlikleri seçmektir. Etkinlik listesinde, kalacak yerler, ekibin ne yiyeceği, ekibin ne zaman yiyeceği ve ekibin nerede yiyeceği ile birlikte tam bir plan olmalıdır. Bu ayrıntılar kesinleştiğinde ve planlandığında, tüm gezi planı basitleşir ve tüm geziyi izlemek kolaylaşır. Planlama ayrıca gezinin tahmin edilebilir olmasını sağlar ve ekip geziyi saate göre planlamak yerine bağlar oluşturmaya odaklanır. Bu ekip gezileri, ekip üyeleri arasındaki bağların kübik dışında güçlenmesini sağlar..

Ekip gezileri, bir şirketin özverili çalışanlarına tüm sıkı çalışmaları için teşekkür etmenin bir yoludur. Çeşitli kurumsal ekiplerin ofis dışında birbirleriyle bağ kurması için harika bir fırsat. Bazı çalışanlar yenilenmiş bir güçle işe geri döndüklerinde, günlük iş rutininden bir nefes harikalar yaratıyor. Ne kadar eğlenceli olursa olsun, bir ekip gezisi düzenlemek kolay bir şey değildir. Başarısını sağlamak için dikkatli bir planlamayı içerir. Bu nedenle, özverili ekibinize işten uzakta eğlence dolu bir gün geçirmeyi kendinize görev edindiyseniz, aşağıda birkaç yararlı ipucu listelenmiştir..

En İyi Ekip Gezisi Aktiviteleri Fikirleri

1. Önceden Planlayın:

takım gezisi

Geziyi planlamak için kendinize bolca zaman verin. İşleri son anda aceleye getirmek sizi düzensiz bir karmaşa içinde bırakacaktır. Önceden planlamak, ekip üyelerinizin sahip olabileceği her türlü özel istek veya öneriyle ilgilenmenizi sağlayacaktır. Ulaşım vb. düzenlemelere dikkat ederek organize bir gezi planlamanıza olanak tanır. Kimsenin karanlıkta kalmaması için ekibinize önceden bilgi ve gezi detayları vermeniz önemlidir. ekibin çabaları, son dakika karmaşasını ele almak yerine birbirleriyle bağ kurmaya gidiyor.

2. Tarihinizi Seçin:

takım gezisi

Havanın spoilsport oynamadığı bir gün seçtiğinizden ve çalışanlarınızın tatil gibi planlarını engellemeyecek uygun bir tarih seçtiğinizden emin olun, ancak hepsinden önemlisi tarihin Kıdemli Patronunuzun programını engellemediğinden emin olun. önceden bir tarih ayrıca tüm ekip üyelerinin programlarını önceden planlamasını ve herhangi bir son dakika sorunu nedeniyle kimsenin geziyi atlamamasını sağlar.

3. Mekan:

takım gezisi

Bir ekip planlarken mekanın dışarı çıkması son derece önemlidir. Buna ne kadar çok zaman ayırırsanız, mükemmel konumu güvence altına alma şansınız o kadar artar. Mekan aynı zamanda etkinliğin havasını da belirler, bu nedenle ekibin tüm üyelerinin beğenisine hitap ettiğinden ve ilgileneceğiniz ön koşulları içerdiğinden emin olun. Bu nedenle, mekan, ekibin fikirlerinin kendisi kadar önemlidir. ruh halini ayarlamaktan veya takım faaliyetlerine karar vermekten önemli bir rol oynar.

4. Güvenli İzin:

takım gezisi

Eğer mekana karar verdiyseniz, o gün için gerekli izinleri almakta gecikmeyin çünkü diğer ilgili taraflara kaptırabilirsiniz ki bu sıkça rastlanan bir durumdur. tamamen kanıtlanmış ve son dakikada hiçbir şey ters gitmeyecek.

5. Bütçe:

Ekip gezileri genellikle evde yapıldığından, tüm gezinin bütçeniz dahilinde olduğundan emin olun. Buradaki fikir, aşırıya kaçmak veya çok alçalmak değil, etkinlik için ne istediğinizi veya neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek ve buna göre makul bir yol bulmaktır. Ayrıca, bütçeyi yazarken konuk listesine karar vermeniz ve buna göre bunu sadece ekip üyelerine mi tutacağınıza yoksa ailelerine mi genişleteceğinize karar vermeniz zorunludur. Önceden bir kafa sayımı almak, amacınızı ilerletecektir. Bütçenin takım gezisinden önce kararlaştırılması, tüm takımların tereddütsüz bir şekilde katılmasını sağlayacaktır..

6. Yiyecek ve İçecek:

Vejetaryen veya vejeteryan, vb. gibi misafirlerinizin özel beslenme ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak menünüzü belirleyin. İçecekleri sadece soğuk içecekler, çay ve kahve ile mi sınırlandırmak, yoksa bira ve diğer sert içeceklerle mi sınırlandırmak istediğinize karar verin. konuk listesine göre içecekler. Buna göre menü, herkesin keyifle tüketebileceği ve aynı zamanda bu öğelerin bütçenize uygun olduğundan emin olacak şekilde yapılmalıdır. Ayrıca, gezinin keyifli geçmesi için ekip arkadaşlarınızın gıda alerjilerini önceden bildiğinizden emin olun..

7. Aktivitelerle Keyfini Çıkarın:

Eğlence dolu aktivitelerin olmadığı bir ekip buluşması ‘sıkıcı’ olur. Tüm üyelerin katılabileceği etkinliklerle onu canlı tutun. Hatta dostane halat çekme oyunlarında, hazine avlarında ve çeşitli spor etkinliklerinde takımları karşı karşıya getirerek ona rekabet avantajı sağlayabilirsiniz. Gezi aileleri de kapsıyorsa, o zaman mekanın çocuklar için bir oyun alanı olmasını sağlayın ve onları eğlendirmek için çeşitli etkinlikler düzenleyin. Eğlenceli etkinlikler, herkes için iyi vakit geçirmenizi ve ekip arkadaşları arasında güçlü bir bağ kurmanızı sağlar. Eklenmesi, gezinizi daha unutulmaz kılacaktır..

8. Bir Uzman İşe Alın:

Her şeyi kendi başınıza düzenlemek zahmetli bir iştir. Sizi eğlenmek için özgür bırakan en küçük ayrıntıları görecek bir etkinlik yönetimi veya piknik planlama şirketi kiralarken neden tüm eğlenceyi kaçırıyorsunuz? başkaları için eğlence izlemek ve düzenlemek.

9. Bir Patlama Yapın:

Gezi tüm gün sürecekse, adrenalini artırmak ve misafirlerinizi keyifli bir deneyimden sersemlemek için harika bir açık alana, yüzme havuzuna ve hatta belki de derme çatma bir diskotek olan bir yer seçmeniz iyi olur. herkesi meşgul edecek birden fazla aktivite olduğundan ve kimsenin can sıkıntısından ölmediğinden veya iyi zamanının bitmediğinden emin olun.

Peki, bir ekip gezisi planlama fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir ekip gezisinin kişisel ve profesyonel olarak ne gibi avantajları olabileceğini düşündüğünüzü bize bildirin. Ayrıca, ekip gezileri için aklınıza gelen başka bir şey varsa ve ekip gezileri için ne tür etkinliklerin en uygun olacağını düşündüğünüzü bize bildirin. Bu ipuçlarının gerekli olduğuna ve ekibiniz için en iyi ekip gezisini planlamanıza yardımcı olacağına inanıyorsanız bunu paylaşın..

Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları:

S: Resmi veya resmi takım gezileri neden önemlidir??

A: Ekip gezileri, hücre dışında bağlar oluşturmaya yardımcı olduklarından ve sonucun kabin içindeki çalışmalarda bile yansıtıldığından emin olduklarından çok önemlidir. Ekip üyelerinin birbirlerini daha iyi tanımalarına yardımcı olur, bu da ekip olarak birlikte çalışmalarına olanak tanır ve birbirleri arasındaki uyumluluklarının geliştirilmesini sağlar..

S: Bir ekip gezisi planlamak neden gereklidir??

A: Planlama, ekip gezisinin tüm ekip üyelerinin bunun bir parçası olduğunu bilmesini sağlar. Plan öngörülebilir hale geldiğinde, herkes zamanını buna göre kolayca planlayabilir ve bunun bir parçası olabilir, ayrıca ekip gezi planının tam kanıt haline gelmesini ve son anda daha az değişiklik olmasını sağlar..

S: Ekip gezilerine ne tür ekip aktiviteleri dahil edilmelidir??

A: Ekip gezisinde yer alacak etkinlikler, herkesin ilgisini çekecek şekilde seçilmelidir. Ekip etkinliklerinde bir bütün olarak ekibin çabasını ve bir bütün olarak keyif almayı gerektiren etkinliklerin seçilmesi gerekir. Etkinliklerin bireysel odaklı olmadığından ve yalnızca bazılarının ilgi alanına girdiğinden, ancak ekip olarak birlikte keyif aldığından emin olun..