Şişmiş midenizden bıktınız mı? Büyük bir etkinliğe hazırlanıyor ve sadece bir hafta düz bir karın mı istiyorsunuz? Bu mümkün mü? Evet, tabii ki! Bir şekil almak ve tonlu abs’i yutmak, mucizevi çözümler olmadığı gibi, varoluşta özel bir değişiklik gerektirir. Bir hafta içinde düz bir karın elde etmeye yardımcı olan birkaç yol vardır. Vücudun inanılmaz bir makine olduğunu bilmelisiniz, ayrıca olasılıkları bir hafta içinde kesinlikle yıpratabilirsiniz. Bu nedenle, bugün bu yazıda size bir haftada düz bir karına sahip olmanın bazı yollarını anlatıyoruz..

Bir Haftada Düz Bir Mide Nasıl Olur?

Bir Haftada Düz Bir Mide Elde Etmenin En İyi Yolları:

Aşağıda, bir hafta içinde düz bir karın elde etmenize yardımcı olacak en iyi yolların bir listesinden bahsettik. Bunlar aşağıdaki gibidir;

1. Bol Su İçin:

Günde en az 10-12 bardak su içilmesi önerilir. Ek su tüketimi, midenin asimilasyonuna yardımcı olarak genişlemesini, kabızlığı ve gazı serbest bırakmasını önlemek için fayda sağlar, böylece daha düz bir mide için günde 1 litre su içmeye çalışın. Su içmek vücudunuzu uygun sıvı dengesini korumak için destekler, su bakımını bozar ve daha az tüketmek için motive olursunuz. Su benzer şekilde yağları dinçlik için parçalar ve daha sonra sindiriminizi sürdürmek için besinleri kaslarınıza aktarır..

2. Aşırı Sodyum veya Tuz Alımından Kaçının:

Tükettiğiniz fazladan tuz veya sodyum, vücudunuzun şişmiş olduğu kadar göbek yağınızı oluşturmaya karşı kavrayacağı ekstra su. Bunun için diyetinizdeki fazla tuzun tetiklediği fazla su ağırlığını durulamak için fazladan su içmelisiniz. Genişlemeyi ve ek su kütlesi kazanımını önlemek için günde 2500 miligram sodyum tüketilmesi tavsiye edilir..

3. Meyvenizi ve Sebzeli Porsiyonlarınızı değiştirin:

Çiğ meyve ve sebzeler tam bir sağlık için bol miktarda seçenek olsa da, karnınızın zıplamasına neden olurlar, bu nedenle gün boyunca yaymak için daha az porsiyonda tüketmek en iyisidir..

4. Daha Sık Tüketin:

Midenizi doldurabilecek ve gastrointestinal sisteminizi tüketebilecek 3 büyük öğünün alternatifi olarak, küçük, çok sayıda öğün veya ara öğün tüketin. Yemeklerinizi 2 ila 3 saat arasında belirgin bir şekilde tüketin; karnınızda daha az yer kaplayacak, daha az büyüme sağlayacak, sindiriminizi yüksek tutacak ve sizi toparlanmış hissetmenizi sağlayacak.

5. Yeşil Çay İçin:

Yeşil çay, mide yağını azaltmak için önemli bir rol oynayan kateşinler olarak bilinen antioksidanlardan oluşur. Düz bir karın ve ek yağ yakma gücü elde etmek istiyorsanız, antrenmandan önce yeşil çay için..

6. Yüksek Lifli Diyetler Yemenizi Azaltın:

Brokoli, Brüksel lahanası, fasulye, karnabahar telvesi gibi birçok lifli gıda gazın yanı sıra şişkinliğe de neden olur. Bu hafta boyunca rejiminizden itibaren bunları kaldırın. Hafta biter bitmez, onları yavaş yavaş birer birer iyileştirin. Bundan sonra hangi yiyeceklerin midenizi diğerlerinden daha fazla rahatsız ettiğini kolayca belirleyebilirsiniz. Yeterli lif alabileceğiniz ve midenizi düz tutabileceğiniz diyetinizi yönetin.

7. Alkolden Kaçının:

Alkol, vücudunuzu, tükettiğiniz yağın daha fazlasını sağlamak için yaratır ve normalde yapacağınızdan %36 daha az yağa dönüştürür. Alkol ayrıca vücudunuzun yağ yakıcı hormon üretimini de engelleyebilir..

8. Egzersizler Yapın:

Kendinizi şınav, şınav çekme, yan plank, tırmanma ipi, kardiyo ve egzersiz gibi tüm vücut hareketlerine 15 tekrardan oluşan tek bir set adına dahil edin. Her bir egzersizi bir dakikalık ip atlama ile takip etmeyi unutmayın. Her deneme için yaklaşık 500 – 600 kalori yakmak için akıllı olmalısınız..