Bir bebek sahibi olduktan sonra, çoğu kadın çok sevinmenin yanı sıra göbekleri için endişeleniyor mu? Karın yağı sorunludur. Hareket etmekte inatçı olabilir ve basitçe kazanıldığı için hamilelikte en çok denenen yağ türlerinden biri olabilir. Hamilelik, 2 üstün nedenden dolayı karın çevresinde yağ kazanımı sağlar; bir, cildimizin bebeği tutacak şekilde uzanabilmesi için ve iki, bebeğin yastıklanması amacıyla da korunur..

Teslimattan sonra göbek azaltmak

Doğumdan Sonra Göbeği Azaltmanın En İyi Yolları:

1. Hamilelik Sonrası Göbek Kaplaması:

Karın sarma yöntemi, hamilelikten sonra şişliği azaltmak ve kasları dokularla eski ihtişamına geri döndürmek için canlandırmak için uzun süredir kullanılmaktadır. Göbek arkasını hamilelik öncesi forma sokmanın geleneksel yöntemi, zorunlu, Belly Crook tarafından şık bir değişiklik alıyor. Basit bir ev göbek bandı ile bulabilirsiniz, şimdi esnek bir pamuklu parçayı doğumdan sonra 1 hafta boyunca belinize sarın, karnınızı ezecek ve sırtınızı tutacaktır..

2. Yeşil Çay:

Ayrıca her gün yeşil çay tüketmek belinizin küçülmesine ve çok fazla karın yağının azalmasına yardımcı olabilir. Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırarak yağ hücrelerini yakmada etkili rol oynar..

3. Limon artı Ballı Su:

Güne çıplak karnına bir bardak ılık su alarak başlayın. Lezzet artı etkiyi geri kazanmak için 1 yemek kaşığı temiz limon suyu ve kısmen bir çay kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Bu ev ilacı, göbek yağını hızlı bir şekilde yakmak için son derece etkilidir. Çabuk sonuç almak için, her öğüne bakan bu ılık su ekstra limon balını yutun.

4. Et Suyu Bazlı Çorba:

Et suyu bazlı çorbaların alımını artırın, özellikle Brokoli, Lahana, Kale, Karnabahar, Brüksel lahanası ve Karalahanaya benzer turpgillerden sebze çorbaları içerir. Bu bitki besinleri koleksiyonu, belirli bitki besinlerini içerir – bu madde, göbek yağının yenilgisini desteklemeye çalışır..

5. Emzirme:

Bu, rahmi daraltarak ve rahmi normal boyuta küçülterek göbek boyutunu küçültmenin bir başka başarılı yöntemidir. Emzirmek günde 500 kalori yakabilir. Emziriyorsanız, süt oluşturmak için daha fazla kalori yakarsınız. Hamilelik kilonuzu, bebeklerini biberonla besleyen annelerden daha hızlı düşürebilirsiniz.

Doğumdan Sonra Göbeği Azaltın

6. Aerobik Egzersiz:

Haftanın her günü 30 ila 60 dakikalık aerobik hareket planlamalısınız. Başlamak için hafif fiziksel aktiviteler yapın, örneğin bisiklete binmek, yürümek, aksi halde yüzmek. Egzersizinizin gücünü yavaşça artırın. Ayrıca koşu, bisiklet, dans gibi aerobik egzersizleri de içerebilir; merdiven çıkma, artı yoga uzanmaları.

7. Yürüyüş:

Yürümek, doğumdan sonra spor yapma alışkanlığını azaltmanın en basit yollarından biridir. Kolay bir yürüyüşle başlayın. Sonunda, pompalanmış bir güç yürüyüşüne eşit şekilde çalışacaksınız. Bununla birlikte, özellikle başlangıçta, hafif bir yürüyüş, sizi ve vücudunuzu şaşırtabilir. Bir fark için kullanılır, geri yürümeyi deneyin, aksi takdirde kaslarınızı tahmin etmenize yardımcı olmak için çapraz bir düzende yürüyün.

8. Elmalar:

Elmalar, göbek yağını yakmaya yardımcı olan pektine ek olarak antioksidanlar içerir. Pektin, vücudun hücrelerdeki yağları emme yeteneğini sınırlar ve ayrıca antioksidanlar, fazla yağın birikmesine neden olabilecek metabolik bozuklukları durdurur..

9. Baş Kaldırma:

Kollarınız yanlarınızda olacak şekilde sırtınıza yaslanın. Alt sırtınızın kızarmasını zemine tutun; ayaklarınız yerde düz olacak şekilde dizlerinizi bükün. Nefes alırken karnınızı gevşetin. Nefes verirken başınızı ve boynunuzu yavaş yavaş yerden kaldırın. Başınızı arkaya doğru indirirken nefesinizi tutun.

10. Badem ve Kuş Üzümü:

Bir havanda ezin ve 2 tablet 10 Badem çekirdeği artı 10 çekirdeksiz kuş üzümü (Munaqa) oluşturun ve normal doğumu takip eden ilk 10 gün boyunca bir bardak ılık sütle geçin. Göbek kırma gücü ile doludurlar ve göbek dış hatlarınızı şekillendirmek için çok işbirlikçidirler..