Nėštumas yra puikus laikas jums ir jūsų vidinei motinystei. Nukreipkite jį teisingai ir jausitės tobulai. Tačiau jums gali būti ne tas pats, jei nesate labai linkęs priaugti viso to papildomo svorio. Akivaizdu, kad joga turėtų padėti, bet jūs turite tai kontroliuoti, kad nepersistengtumėte ir savo ruožtu nepaveiktumėte savo sveikatos. Taigi, mes čia išvardinome kai kurias jogos pozicijas, kurių reikia vengti nėštumo metu, ir išsamiai aprašome, kokių jogos pozų vengti nėštumo metu.

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu:

Žemiau pateikiamas jogos pozicijų, kurių reikia vengti nėštumo metu, sąrašas:

1. Chaturanga Dandasana:

Jogos pozos, kurių reikia vengti, kai nėščia Chaturanga Dandasana

Kalbant apie pirmąją jogos pozą, kurios jums reikia vengti nėštumo metu, tai yra Chaturanga Dandansna (keturių galūnių personalo poza). Chaturanga, žinoma, apima staigų kritimą ir žingsnį ant kulnų. Tai turėtų būti problema, jei jūsų pilvo derinimas nėra teisingas. Tai gali kelti pavojų jūsų kūdikiui ir būtų geriausia išvengti šio žingsnio. Geriau būtų išbandyti lentą ar žemesnę Chaturanga.

2. Marichyasna:

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu Marichyasna

Nėštumo jogos rutinoje neturėtų būti jokių uždarų posūkių, nes tai reiškia, kad jūsų pilvas gilės į šlaunį. Dar blogiau, tai gali pasukti stuburą ir yra tikimybė, kad jūsų kūdikiai nebus labai patenkinti visa idėja.

3. Čakrasana (rato poza):

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo pirmojo trimestro Chakrasana metu

Joga, kurios reikia vengti nėštumo metu, yra nugaros lenkimas, kaip ir rato poza, nes kai jūsų pilvas tampa didesnis, rizikuojate plyšti pilvą ir dar labiau susidėvėti nugarą.

4. Balasana (vaiko poza):

Jogos pozicijos, kurių reikia vengti nėštumo metu Balasana

Vaiko poza gali atrodyti labai paprasta ir iš tikrųjų gali būti saugi antrąjį trimestrą, tačiau trečiąjį trimestrą jūsų kūdikis pirmiausia pradeda sukti galvą ir tai neturėtų reikšti daugiau tokių pozų, kaip apversimas ir atramos.

5. Karšta joga:

Joga, kurios reikia vengti nėštumo metu Karšta joga

Temperatūra nėra kažkas, kas turėtų būti jūsų daiktuose. Moterys, turinčios aukštą temperatūrą, turi didesnę persileidimo riziką nei įprasta. Ypač dažnai pasitaiko nervinio vamzdelio defektų. Karšta joga yra būtent tai, kas tinka šiam sąrašui, todėl apskritai jos reikėtų vengti. Pirties joga ir joga, kuri apima sportavimą saulėje, turėtų būti laikomasi atokiai.

6. Utkatasana („Twist Chair“):

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu Utkatasana

Stenkitės vengti pozų, kurioms reikia gulėti ant pilvo. Dėl to gali prireikti tokių pozicijų kaip apsisukęs trikampis, kėdės pasukimas ir pusė maldos.

7. Halasana (plūgo poza):

Jogos vengti nėštumo metu Halasana

Nėščioms moterims patariama vengti šios pozos, nes norint patekti į šią pozą ir iš jos išlipti, reikia sulenkti padėtį, kuri gali per daug pabrėžti jūsų šerdį. Antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrą draudžiama naudoti tokius kaip „Halasana“.

8. Shirshasana (poza ant galvos):

Ko vengia joga, kai nėščia Shirshasana

Nėštumo pirmojo trimestro metu reikėtų vengti galvos atramų, o tai gali būti pavojinga, jei nesate patyrę inversijos. Inversijos gali būti sudėtingos ir neretai iškrenta iš pozicijų, kurios gali sukelti žalą ar sužalojimą. Antrąjį ir trečiąjį trimestrą apverstas kūdikis gali smarkiai stumti šonkaulius ir apsunkinti kvėpavimą.

9. Bhujangasana („Cobra Pose“):

Kokių jogos pozicijų vengti nėštumo metu Bhujangasana

Ši poza reikalauja, kad žmogus gulėtų ant pilvo, o tai nereikalingai spaudžia pilvą, o gulėti ant besiplečiančio skrandžio gali būti labai nepatogu, o tai gali sukelti diskomfortą ir pakenkti kūdikiui. Gera kobros pozos alternatyva yra tilto poza.

10. Salamba Sarvangasana (peties stovas):

Ko joga vengti, kai nėščia Salamba Sarvangasana

Pečių stovai gali būti pavojingi, jei nesate patyrę apversimų. Inversijos gali būti sudėtingos ir neretai iškrenta iš pozicijų, kurios gali sukelti žalą ar sužalojimą. Vėlesniais nėštumo etapais, kai vaikas yra apverstas, kūdikis gali stipriau stumti šonkaulius, o tai gali apsunkinti kvėpavimą.

11. Dhanura Asana (lanko poza):

Ką joga vengti nėštumo metu Dhanura Asana

Ši poza pavadinta todėl, kad kai kas nors atlieka šią pozą, jie atrodo kaip lankininko lankas, kuriame liemuo ir kojos vaizduoja lanko kūną, o rankos – stygą. Ši poza vėl daro didžiulį spaudimą šerdžiai. Tilto poza gali būti gera alternatyva.

12. Virabhadrasana (kario poza):

Kurių jogos pozų vengti besilaukiančiai Virabhadrasanai

Nors sakoma, kad ši poza yra naudinga nėščioms moterims pirmąjį ir antrąjį trimestrus, siekiant sustiprinti kojų jėgą ir palaikyti augančią kūdikį, tačiau trečiąjį trimestrą poza greičiausiai taps sudėtingesnė, nes pasikeis jūsų kūno pusiausvyros jausmas.

13. Shalabhasana (skėrių poza):

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu Shalabhasana

Kaip minėta ankstesnėse pozose, gulėti ant skrandžio nėštumo metu draudžiama, nes jis per daug spaudžia pilvą, taigi ir vaisius. Patartina vengti pozų, susijusių su pilvo suspaudimu, arba kitaip keisti.

14. Paschimottanasana (sėdėjimas į priekį):

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu Paschimottanasana

Be to, kad spaudžiant pilvą, ši poza gali gerokai apkrauti apatinę nugaros dalį. Patogesnė ir saugesnė sulenkimo į priekį alternatyva gali būti sėdimasis platus kampas, nes plačiai pakėlus kojas mažiau apkraunama nugara ir atsiranda daugiau vietos pilvui.

15. Tradicinė savasana (lavono poza):

Jogos, kurios reikia vengti nėštumo metu, tradicinė savasana

Nėštumo metu gulėjimas ant nugaros daro spaudimą apatinei tuščiajai venai, kuri yra gysla, esanti dešinėje kūno pusėje ir pernešanti kraują iš apatinių galūnių atgal į širdį, kad būtų pakartotinai prisotinta deguonimi. Jei ši kraujotaka nutrūksta, naujas kraujas negali būti lengvai pristatomas į gyvybiškai svarbius mamos organus ar placentą.

Pirmąjį trimestrą nėščios moterys gali praktikuoti ir mėgautis šia jogos poza, tačiau kartą per antrąjį ir trečiąjį trimestrą nepatartina gulėti ant nugaros. Tačiau lavono pozą į šoną galima praktikuoti.

16. Natarajasana (šokėjos poza):

Jogos pozos, kurių reikia vengti nėštumo metu Natarajasana

Šokėjos poza reikalauja, kad gydytojai subalansuotų visą kūną ant vienos kojos, o tai nėštumo metu gali būti sunku ir per daug rizikinga. Tai taip pat yra per gilus nugaros lenkimas, kad jį būtų galima saugiai atlikti nėštumo metu. Saugesnis variantas gali būti įmanomas laikantis kėdės ar baro atliekant šią pozą.

Nėštumas yra gražus laikotarpis moters gyvenime. Nors yra keletas praktikų ir jogos pozų, kurių reikia vengti nėštumo metu, kaip minėta aukščiau, kol nėščios moterys laikysis savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo patarimų ir, svarbiausia, klausys savo kūno, jos greičiausiai galės išlaikyti prasmingą jogą visą savo gyvenimą nėštumas.