Fizinė mankšta nėštumo metu yra ne tik naudinga, bet ir svarbi tiek motinos, tiek vaiko sveikatai. Tačiau nėštumo metu nerekomenduojama atlikti tam tikrų pratimų. Jie daro spaudimą gimdai ir gali būti mirtini. Šiame straipsnyje mes apibendrinome pratimų, kurių reikia vengti nėštumo metu, tipus, taip pat kitus svarbius faktus, susijusius su pratimais, pvz., Maksimalų pratimų laiką ir kada nustoti sportuoti ir pan..

Pratimai, kurių turėtumėte vengti nėštumo metu

Fiziniai pokyčiai nėščiai moteriai atliekant reguliarius pratimus:

Štai keletas fizinių pokyčių, kuriuos nėščia moteris patirs sportuodama nėštumo metu:

 • Fiziniai pratimai apsaugo nuo nėštumo diabeto.
 • Daug nėštumo streso malšina reguliarūs pratimai.
 • Pratimai ugdo nėščios moters ištvermę, kurios reikia gimdymo metu
 • Pratimai pagerina laikyseną ir atleidžia nuo nemalonumų, tokių kaip nuovargis ir nugaros skausmai.

Pratimai, kurių reikia vengti nėštumo metu:

Nėštumas reikalauja būti sveikam ir turėti sveiką kūdikį be jokių defektų! Taigi viena iš priemonių, kuria dauguma moterų prisitaiko, kad būtų sveikos ir išspręstų problemas, su kuriomis susiduria nėštumo metu, yra pratimai. Tačiau, kol esate nėščia, turėtumėte žinoti, kokių pratimų vengti, kai esate nėščia, ir čia yra 9 dažniausiai pasitaikančių pratimų sąrašas.

1. trūkčiojantys judesiai, įskaitant šokinėjimą:

Nėštumo metu reikia griežtai vengti pratimų, susijusių su šokinėjimu ir trūkčiojančiais judesiais. Šokinėjantys ar trūkčiojantys judesiai gali būti labai nepatogūs ir sukurti pusiausvyros problemą jums ir kūdikiui. Papildomą kūdikio svorį gali būti sunku ištverti. Jei padarysite trūkčiojantį judesį, jis gali pakenkti jums ir jūsų kūdikiui.

2. Karšta joga:

Karšta joga yra vienas iš nėštumo pratimų, kurių reikia vengti, nes tai gali sukelti rimtų komplikacijų negimusiam kūdikiui ir kraštutiniais atvejais; tai taip pat gali nužudyti kūdikį. Darant karštą jogą ar atliekant pratimus per aukštoje temperatūroje, kraujas gali būti nukreiptas nuo gimdos iki odos, nes kūnas bando per daug atvėsti, o tai gali sukelti įgimtą negalią arba netgi sukelti persileidimą.

3. Kvėpavimo sulaikymas:

Kadangi esate nėščia ir turite patenkinti dviejų kūno poreikius, labai rekomenduojama vengti pratimų, susijusių su kvėpavimo sulaikymu. Jums ir jūsų kūdikiui reikia nuolatinio deguonies tiekimo, o kvėpavimo sulaikymas gali būti mirtinas. Bet koks deguonies trūkumas nėštumo metu gali sukelti bet kokį negimusio kūdikio vystymosi defektą.

4. Nardymas su akvalangu:

Kaip minėta anksčiau, nėštumo metu reikėtų vengti bet kokių pratimų, kurie sukelia deguonies trūkumą. Kadangi nardymas nutraukia deguonies tiekimą, tai yra labai pavojinga motinai ir jos negimusiam kūdikiui. Deguonies trūkumas kenkia tiek motinai, tiek kūdikiui; nėštumo metu šios veiklos reikėtų griežtai vengti, kad būtų sveikas kūdikis.

5. Pratimai, apimantys pažangius pilvo judesius:

Į pažangius pilvo judesius įtraukiami tokie pratimai kaip atsistojimai arba dvigubas kojų pakėlimas. Tokie pratimai sukelia pilvo raumenų įtampą, gali atskirti pilvo raumenis nuo vidurinės linijos ir plyšti, o tai gali pakenkti motinai ir kūdikiui..

6. Sportas, kuriam gresia kritimas:

Pratimų, kurių reikia vengti nėštumo metu, sąraše – gimnastika, kalnų slidinėjimas snieglenčių sportu ir kt., Nes tai labai didelė rizika nukristi ir susižeisti. Nėštumo metu negalite sau leisti susižeisti, nes tai taip pat gali sukelti persileidimą. Kitos sporto šakos, įtrauktos į šią kategoriją, yra čiuožimas ant ledo, jodinėjimas žirgais, ledo ritulys, futbolas, šokinėjimas su gumiu ir kt. Šios veiklos nėštumo metu reikia griežtai vengti, ypač dėl jūsų kūdikio saugumo..

7. Pratimai gulint ant nugaros:

Pratimai, kurių reikia vengti nėštumo metu, apima visus pratimus, kurie apima gulėjimą ant nugaros, nes nėštumo metu gulėjimas ant nugaros gali būti labai žalingas ir nepatogus. Šioje padėtyje besiplečiančios gimdos svoris suspaudžia jūsų pagrindines kraujagysles, todėl sutrinka kraujotaka, o tai galiausiai gali pakenkti ir kūdikiui.

8. Nugaros lenkimai:

Nugaros lenkimai ar kiti sulenkimai yra labai kenksmingi jūsų kūdikiui, ypač nėštumo metu. Kiti judesiai, susiję su giliu sąnarių lenkimu ar pratęsimu, taip pat gali pakenkti jums ir jūsų kūdikiui, todėl, norėdami turėti sveiką nėštumą, turėtumėte griežtai vengti nugaros..

9. Nejudantis stovėjimas:

Nejudantis stovėjimas gali apriboti kraujotaką ir galiausiai sukelti deguonies trūkumą. Šis deguonies trūkumas motinos organizme gali sukelti įvairių problemų, įskaitant vaisiaus kraujo tiekimo sumažėjimą ir taip žalingą poveikį negimusiam kūdikiui, arba gali sukelti persileidimą.

Taigi tai buvo 9 pratimai, kurių turėtumėte vengti nėštumo metu. Įsitikinkite, kad kūdikis yra saugus. Laimingo nėštumo

Įspėjamieji ženklai nėštumo metu nustoti sportuoti:

Toliau pateikiami kai kurie kūno siunčiami įspėjamieji ženklai, rodantys, kad reikia nustoti sportuoti. Labai svarbu atkreipti dėmesį į šiuos įspėjamuosius ženklus, nes priešingu atveju tai gali būti mirtina tiek vaisiui, tiek būsimai motinai. Turėtumėte nedelsdami paskambinti gydytojui arba apsilankyti pas jį, jei atsiranda bent vienas iš šių simptomų:

 1. Kraujavimas iš makšties – nors fizinis krūvis neturėtų būti kraujavimo iš makšties priežastis, tačiau nėštumo metu kraujavimas iš makšties gali sukelti persileidimą
 2. Dusulys ar pasunkėjęs kvėpavimas mankštos metu
 3. Galvos skausmas
 4. Galvos svaigimas
 5. Krūtinės skausmas
 6. Raumenų silpnumas
 7. Patinimas ar blauzdos skausmas
 8. Priešlaikinis gimdymas
 9. Sumažėjęs vaisiaus judėjimas
 10. Amniono skysčio nutekėjimas

Saugūs ir paprasti pratimai, kuriuos reikia atlikti namuose nėštumo metu:

Nėštumo metu svarbu pasirinkti veiklą, kuri turi mažą riziką nukristi ar susižaloti raiščius. Štai keletas saugių ir paprastų pratimų, kuriuos nėštumo metu galite lengvai atlikti namuose:

 • Apšilimas – tai svarbi dalis prieš pradedant bet kokią mankštą. Apšilimas paruošia kūną pratyboms ir apsaugo nuo galimų sužalojimų.
 • Vaikščiojimas – tai labiausiai paplitęs pratimas nėštumo metu ir saugus visiems, įskaitant nėščias moteris, kurios niekada nesportavo.
 • Stacionarus dviračių sportas – tai dar vienas geras pratimas, skirtas pagerinti kojų raumenų jėgą. Stacionaraus nėštumo metu važiavimas dviračiu yra geresnis nei įprastas, nes augant pilvui gali būti sunku subalansuoti dviratį.
 • Bėgimas – Bėgimas nėštumo metu taip pat yra visiškai saugus.
 • Joga
 • Pilatesas
 • Vandens aerobika ir plaukimas

Kas neturėtų sportuoti nėštumo metu?

Nėščios moterys, turinčios šiuos simptomus, neturėtų sportuoti nėštumo metu:

 1. Jei sergate sunkia plaučių ar širdies liga
 2. Jei jūsų gimdos kaklelis yra nekompetentingas
 3. Nešioti kelis, priešlaikinio gimdymo pavojų
 4. Nuolatinis kraujavimas 2 ar 3 trimestre
 5. Nėščiosios turi placentą prieš 26 savaites
 6. Šio nėštumo metu patiriate priešlaikinį gimdymą
 7. Ar plyšote membranas
 8. Jūs sergate preeklampsija

Taigi tai, kas paminėta, yra išsamus vadovas, kokių pratimų reikėtų vengti nėštumo metu. Sportuoti nėštumo metu yra labai svarbu, tačiau tuo pat metu ne visi pratimai yra tinkami nėštumo metu, taip pat ne visos nėščios moterys gali sportuoti nėštumo metu. Nėštumo metu labai svarbu vengti tam tikrų pratimų, kitaip tai gali padaryti daugiau žalos nei naudos nėštumo metu.

Dažniausiai užduodami klausimai ir atsakymai:

Q1. Kiek laiko turėčiau praleisti sportuodama nėštumo metu?

Ans: Pratimai nėštumo metu yra naudingi. Kiekvieną dieną iki 30 minučių galite atlikti paprastus ar vidutinio sunkumo pratimus, tokius kaip vaikščiojimas, bėgimas, joga, vandens aerobika ir kt., Jei gydytojas davė jums žalią signalą..

Q2. Kokie pratimai yra saugūs nėštumo pirmąjį trimestrą?

Ans: Nėštumo metu leidžiama atlikti tik mažo intensyvumo treniruotes. Štai pratimai, kuriuos galima atlikti pirmąjį nėštumo trimestrą.

Saugūs pratimai pirmąjį nėštumo trimestrą yra šie:

 • Prenatalinė joga
 • Pilatesas
 • Pritūpimai
 • Vaikščiojimas
 • Bėgiojimas
 • Bėgimas
 • Plaukimas
 • Verpimo
 • Pagalbinės lengvo svorio treniruotės

Q3. Sportas gali sukelti persileidimą?

Tai mitas, kad mankšta gali sukelti persileidimą. Pratimai yra labai sveiki tiek mamai, tiek vaikui ir labai sumažina persileidimo tikimybę.