Ofis denilince aklınıza çok sayıda sandalye, iş istasyonlarına yerleştirilmiş masalar, kabinler ve resepsiyon alanı gelir. Kullanılan ekipman her ofiste değişir ve önemli bir fark yaratan da budur. Bir ofis alanındaki malzeme kullanıcının zevkine, tasarımına, bitişine vb. göre özelleştirilir. En iyi ofis masası tasarımları çeşitli şekil ve boyutlarda ve ceviz, kestane, meşe, kaplama vb. gibi çeşitli ahşaplarla gelir. En iyi ofis masalarına bir göz atın ve ardından seçim yapmaktan çekinmeyin.

Hindistan’da Modern Ofis Masası Tasarımları:

Rahat bir çalışma alanı için size en iyi ve havalı 30 ofis masası tasarımını sunduk. bir bak.

1. Ev Ofis Masası:

Ev Ofis Masası

Birçoğumuzun evden çalışma seçeneği var ya da yeni bir kuruluşa başlıyorsanız, evinizde kendiniz için bir ofis alanına ihtiyacınız var. Birçok yeni anne, doğum izninden sonra evden çalışmaya başlar. Bilgisayarınızın, yazıcınızın ve rahat bir şekilde oturup çalışabileceğiniz rahat bir sandalyenin yer aldığı beyaz bir bilgisayar masası. Tablo, herhangi bir şatafatlı dekor olmadan basittir ve size bir yazıcı yerleştirmek için bir yan sehpa ile dağınıklıktan arındırılmış bir alan sağlar.

2. Yatak Odası Ofis Masası:

Yatak Odası Ofis Masası

Ayrı bir çalışma alanı kuracak alanınız yoksa yatak odanıza kurulan bir ofis masasıdır. Diğer geniş masalar gibi genişliğe sahip olmayan, bu nedenle fazla yer kaplamayan, sade ve rustik uzun dikdörtgen bir masadır. Masanın üzerine bir dizüstü bilgisayar yerleştirebilir ve kurulumu tamamlamak için evinizden rahat bir sandalye kullanabilirsiniz..

3. Tasarımcı Ofis Masası:

Tasarımcı Ofis Masası

Adından da anlaşılacağı gibi, tasarımcı tabloları tek tek sırayla yapılır ve rastgele bulunamaz. Temiz ve keskin kenarları olan koyu renk ahşap alçak masadır. Kurulumu tamamlayan masanın önüne bir iltifat sandalyesi de yerleştirilir. Bu masanın tasarımı, sadece düz olmadığı veya diğer masalar gibi açık alan olmadığı için istisnai ve benzersizdir. Masanın iç alanının ahşabı 3D etkisi.

4. Oval Ofis Masası:

Oval Ofis Masası

Oval şekilli ofis masası, depolama için çok fazla alan sağlayan hafif maun kaplamaya sahiptir. Bu masa masiftir ve masanın kenarlarına oyulmuş karmaşık bir tasarıma sahiptir. Temel dosya ve belgeleri saklamak için masanın her iki tarafında depolama rafları vardır. Bu, resepsiyon alanına yerleştirmek için ideal olacaktır veya basit bir mobilya çocuğunu seven patronun odasına da yerleştirilebilir..

5. U Şekilli Ofis Masası:

U Şekilli Ofis Masası

Bu, bir direktör ofisinde veya çok yüksek bir pozisyonda olan bir kişide ideal olan en iyi ofis masası tasarımıdır. Tüm blok, çok sayıda çalışma alanına sahip ahşap u şeklinde bir üst kısım ile paslanmaz çelikten veya ahşaptan yapılmıştır. Bu masanın avantajlarından biri, masa alt kısmı kapladığı için insanların başkalarının bacaklarına bakmak zorunda kalmamasıdır. Ayrıca, arka uç alanında röntgenlere bakmak için bir yer olduğundan en iyi şekilde bir doktorun ofisine yerleştirilebilir..

6. MDF Ofis Masası:

Mdf Ofis Masası Tasarımı

Ofis masalarının imalatında kullanılan birçok malzeme vardır; Öne çıkan ve trend olan malzemelerden biri de kısaca MDF olan Orta Yoğunluklu Fiberboard malzemedir. Bu tasarım basittir ve hafif bir kontrplak rengindedir. Bir klavye için ekstra alan, sağda kulplu ve kilitleme sistemli bir büyük ve bir küçük saklama alanı vardır. Dosyaları ve diğer önemli şeyleri yerleştirmek için solda açık alan var.

7. PVC Ofis Masası:

Pvc Ofis Masası

PVC, her türlü hasara dayanıklı ofis masaları ve kapılar için hevesle kullanılan güçlü bir plastik türüdür. Bu tür masalar dayanıklıdır, hafiftir ve çok hızlı hareket ettirilebilir; bu nedenle, resepsiyon alanı için en uygunudur. Parlak bir görünüm veren PVC yüzeyin bir levhası tarafından desteklenen bir blok ile basit bir tasarımdır. Bir bilgisayar ve diğer gerekli şeyleri yerleştirdikten sonra bile masada çok fazla alan var..

8. Godrej Ofis Masası:

Godrej Ofis Masası

Bu, Godrej’in bir yöneticinin ofis alanına mükemmel şekilde uyan bir yönetici masasıdır. Masa, benzersiz bir tasarıma sahip saf ahşaptan yapılmıştır ve cilalı bir yüzeye sahiptir. Tablo, gerekli her şeyi ve ardından biraz boş alanı yerleştirmek için yeterince uzun. Ayrıca, canlı görünmesini sağlamak için vazo gibi bazı dekoratif eşyaları koymak için bir tarafta küçük bir yan sehpa vardır..

9. Nilkamal Ofis Masası:

Nilkamal Ofis Masası

Bu, dizüstü bilgisayar masası olarak mükemmel şekilde çalışan basit bir ofis masasıdır. Şık bir kaplama ile masif siyah ahşaptan yapılmıştır. Bu masanın her iki tarafında, biri solda uzun, sağda üç küçük ve ortada birer adet olmak üzere, gümüş kulplar ve kilit sistemleri ile güvenli bir şekilde tamamlanan depolama rafları vardır. Dizüstü bilgisayarınızı ve bazı yazı gereçlerini yerleştirmek için düz bir masa üstü ile eklenir. Bacaklarınızı rahat tutmak için orta alan açık bırakılmıştır..

10. Damro Ofis Masası:

Damro Ofis Masası

Bu, bir yönetici veya CEO ofisi için uygun bir masa tasarımıdır. Depolama ve bacak alanı için de geniş alan sağlayan L şeklinde bir tasarımdır. Masanın çoğu boş tutuluyor, sadece bir dizüstü bilgisayar, bir masa lambası ve masanın en ucundaki küçük bir vazo, rahat bir sandalyeyle eşleştirilerek minimalist bir tasarım oluşturuyor..

11. Şık Ofis Masası Tasarımı:

ofis masası tasarımları

Bu, patronun kabini için en uygun sade kaplamaya sahip zarif bir masadır. Bu tablonun renk seçimi, odanın şık görünmesini sağlar ve aynı zamanda yönetici bir görünüm veren temiz çizgilere sahiptir. Ofisteki herkes patronun iş istasyonuna bakar ve o pozisyona ulaşmayı arzular. Aynı zamanda maksimum tartışmaların gerçekleştiği bir yerdir. Tablo, temel dosyaları yerleştirmek ve kilitlemek için tek sıra depolama alanına sahiptir..

12. Geleneksel Ahşap Ofis Masası Tasarımı:

Geleneksel Ahşap Ofis Masası Tasarımı

Bu masa tasarımı, ahşaptan yapılmış herhangi bir ofis alanı için klasik bir kurulumdur. Üst kısım şıktır ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve bu da onu sorunsuz bir çalışma alanı haline getirir. Ayrıca, masanın her iki tarafında, hızlı bir şekilde açıp kapatmak için çelik kulplu iki uzun depolama rafı vardır. Bu dolaplar tüm dosyalarınıza, belgelerinize ve ilgili belgelerinize kolay erişim sağlar. Size uzun ömürlü bir mobilya parçası verir ve ofisiniz için ahşap mobilya tasarımlarında hiçbir şey yanlış gidemez..

13. Çağdaş Ofis Masası Tasarımı:

Çağdaş Ofis Masası Tasarımı

Bu, çağdaş bir ofis alanı için ahşap ve deriden yapılmış bir masa tasarımıdır. Keskin uçlu tasarımı, onu pelüş bir çalışma alanı için uygun hale getirerek daha da yükseltir. Bu tablonun bir diğer dikkat çekici özelliği de doğal ahşap kaplamanın aksine zengin bir kaplama kömür kaplamaya sahip olmasıdır. Masa, çalışma alanınızı dağınıklıktan uzak tutmanıza yardımcı olan ve yüksekliği düşük olan yerleşik kablo yönetimine sahiptir. Tüm oda, birbirleri için yapılmış gibi görünecek şekilde birbirini tamamlar..

14. Cam Ofis Masası Tasarımı:

Cam Ofis Masa Tasarımı

Ofisinizde bir şeyleri kıracak çocuklar olmayacağı için çalışma alanınız için cam masa kullanma konusunda endişelenmenize gerek yok. Ofisinizin şık görünmesini sağlar, kabin ve dolayısıyla oda hakkında iyi bir izlenim verir. Ofisinizi akıllara durgunluk veren bir görünüme kavuştursa da son derece dikkatli kullanılması gereken bir bakım masasıdır. Odanın diğer iç mekanları minimal ise, size mükemmel bir izlenim verir..

15. Zigzag Ofis Masası Tasarımları:

Zigzag Ofis Masası

Bu mobilyaların tasarımı büyüleyici ve benzersizdir. Uzun bir masadır, ancak geleneksel stantların aksine zikzak şeklindedir. Bunlar büyük ölçüde konferanslar, tartışmalar ve beyin fırtınası oturumları için kullanılır. Bu masa tasarımının en önemli avantajlarından biri de ihtiyacınıza göre küçülüp genişletilebilmesidir. Yeni kurulan şirketler, küçük ofisler ve hatta işin çoğunu evden yapan insanlar için faydalıdır..

16. Ofis Bilgisayar Masası:

Ofis Bilgisayar Masası

Bu, ceviz kaplama cilalı herhangi bir çalışan için bir rüya masası olacaktır. Klavye için ayrı yeri olan, çalışanların işini kolaylaştıran en iyi bilgisayar masasıdır. Kusursuz bir dikdörtgen şeklinde olan masanın bir tarafında tek kapılı raf, diğer tarafında ise üç çekmeceli bir grup vardır. Herhangi bir finans ve bankacılık kurumundaki çalışanlar için en uygun iş istasyonudur..

17. Çelik Ofis Masası Tasarımı:

Çelik Ofis Masası Tasarımı

Bu, az bakım gerektirdiği için hemen hemen tüm devlet dairelerinde ve bankalarda hevesle kullanılan ofis masalarından biridir. Masanın ayakları çelikten yapılmıştır ve bir tarafında dört katmanlı çekmecesi ve siyah kaplamalı ahşaptan yapılmış masa tablası ile hafif bir parlaklık verir. Bu tablolar çalışma alanınıza şık bir görünüm kazandırır ve zorlu ve zorlu kullanım için en iyisidir..

18. Yönetici Ofis Masası Tasarımı:

Yönetici Ofis Masası Tasarımı

Bu, özellikle bir Boss’un kabini için bir yönetici ofis masasının klasik bir örneğidir. Bu ahşap masanın yüzeyi parlaktır. L şekli, birincil ofis masasına bağlı yan masa nedeniyle oluşturulmuştur. Sorunsuz bir çalışma alanına sahip olabilmeniz için kişisel kupalar, fotoğraf çerçeveleri, telefon vb. birçok şeyi saklayabilirsiniz. Sandalye ayrıca mükemmel yastıklama ile yönetici tarzındadır ve odanın temasıyla mükemmel uyum sağlar..

19. Modern Resepsiyon Büro Masası Tasarımı:

Modern Resepsiyon Ofis Masa Tasarımı

Bu, herhangi bir modern ofis veya hizmet endüstrisindeki insanları sıcak bir şekilde karşılamak için resepsiyon alanı için bir masadır. Bu, çok sayıda insanın geldiği ve mümkün olan en kısa sürede müdahaleye ihtiyaç duyduğu hastaneler veya tıbbi kabul alanları için çok uygundur. Masanın şekli benzersizdir ve çalışanlar ile ziyaretçiler arasında bir ayırıcı görevi görür. Kullanılan renkler de incedir ve size davet edildiğinizi hissettirir..

20. Kendi Ofis Masa Tasarımım:

Kendi Ofis Masası

Aklınızda seçtiğiniz kişiselleştirmeye sahip bir masa arıyorsanız, bu basit masa sizin için mükemmel bir seçimdir. Kişisel bir dokunuşla herhangi bir yer, onu sıcak ve davetkar hale getirir. Bu, çalışanlarının maksimum üretkenliğini elde etmek için birçok çalışma kültüründe takip edilen trendlerden biridir. Ofis en çok zaman geçirdiğimiz ikinci yer olduğu için masa ve sandalye kişinin rahatlığına göre yerleştirilir..

21. Victoria Ofis Masası Tasarımı:

Viktorya Dönemi Ofis Masası Tasarımı

Bazı şirketler, özellikle üst düzey yöneticileri için, Viktorya tarzı gibi eski tarz mobilya zevkine sahip kişiler tarafından yönetilmektedir. Buraların birçok başarılı fikrin doğduğu yerler olduğuna ve dolayısıyla mobilya olduğuna inanıyorlar. En üst konumda yaşlılar varsa, ağır olan antika Viktorya mobilyalarını tercih ederler ve oda da buna göre dekore edilmiştir..

22. Tekerlekli Ofis Masası Tasarımları:

Tekerlekli Ofis Masası Tasarımları

Tıpkı tekerlekli yemekler gibi, bu tür masalarda da bitişikteki masaları çok daha erişilebilir hareket ettiren tekerlekler bulunur. Bu tür masalar, abartılı mobilyalara savurganlık yapabileceğiniz alan sorunları ve bütçe kısıtlamaları olan küçük şirketler ve yeni başlayanlar için idealdir. Bunları birden fazla renkte alabilir veya tüm tabloları birbirine uyacak şekilde tek bir renkte bulabilirsiniz..

23. L Şekilli Ofis Masası Tasarımı:

L Şekilli Ofis Masası Tasarımı

L şeklindeki masa, geri kazanılmış ahşaptan yapıldığı için ofisinize ham bir his verir. Bu tür masa tasarımı, dergi ofisleri, yaratıcı alanlar, reklam ve pazarlama ofisleri için idealdir. Masanın üç tarafında rustik L şeklinde ahşap bir üst kısım olan üç dikdörtgen ayak vardır. Bu masa, işiniz her gün patronunuzla masanın karşısında oturmanızı gerektirdiğinde uygundur..

24. Plastik Ofis Masası Tasarımı:

Plastik Ofis Masası Tasarımı

Ağır ahşap mobilyalar yerine az bakım gerektiren plastik mobilyalar tercih edenler için ideal bir masadır. Bu tablo, bir ekip halinde çalışmanın günlük olarak zorunlu olduğu yerlerde uygundur. Plastik olmasına rağmen, ürünün kalitesi çalışma alanınızı anında aydınlatır ve ruh halinizi yükseltir. Masanın her iki yanında gerekli dosya ve belgelerinizi saklamanız için bir yer sağlayan çekmeceler vardır..

25. Yuvarlak Ofis Masası Tasarımı:

Yuvarlak Ofis Masası Tasarımı

Her ofisin, yürütme kolaylığı için not alınması gereken kritik incelemelerin çoğunun gerçekleştiği hızlı tartışmalar, atlama toplantıları vb. için ideal olan bir yuvarlak masaya ihtiyacı vardır. Bu masa, daha az yer kaplayan çok sayıda insanı barındırır, bu da onu herhangi bir ofis için mükemmel bir seçim haline getirir. Bu, standlar dahil olmak üzere tamamen ahşaptan yapılmıştır. İhtiyacınız olan tek şey, ofisinizi çok şık gösterecek dört veya beş adet ahşap sandalye..

26. Sanatçı Ofis Masası Tasarımı:

Sanatçı Ofis Masa Tasarımı

Bu masa tasarımının özelliği, zeminde yer kaplamamasıdır. Bu tür bir masa, duvara sağlam bir şekilde dahil edilir ve sabitlenir, bu da onu dayanıklı hale getirir. Masanın üzerindeki renkli kalemler ve boya fırçaları gibi tüm aksesuarlarla, tablonun bir sanatçı için en uygun olduğuna dikkat edin. Tek yapmamız gereken, birden fazla kullanımı olan ancak daha az yer kaplayan ekipmanları kullanmak. Bu aynı zamanda bir sanatçının masasına bağlı kalmak zorunda olmadığı özgürlüğünü ifade etmenin sanatsal bir yoludur..

27. Ofis Konferans Odası Masası:

Ofis Konferans Odası Masası

Her okul veya kolej bir oditoryuma ihtiyaç duyar; benzer şekilde, her ofis, önemli kararlara yol açan önemli tartışmaların yapıldığı bir konferans odasına ihtiyaç duyar. Bu konferans masası 10 ila 15 üyeyi ağırlayacak kadar uzundur. Bu odada ayrıca kritik bir sunumun görüntülenmesine yardımcı olan bir LCD ekran veya projektör bulunmaktadır. Masa, dosyaları yerleştirmek için yeterince geniş ve toplantılar saatlerce sürebileceğinden sandalyeler de rahat.!

28. Modern Ofis Masası Tasarımı:

Modern Ofis Masası Tasarımı

Resme bakarsanız, bir kafe ile karıştırabilirsiniz. Ancak bu, yakında gerçek olacak bir ofis görünümüdür. Çalışma kültürü, kabinsiz veya bölmesiz konsepte doğru gidiyor, onu açık bir ofis haline getiriyor ve ona tasasız bir görünüm kazandırıyor. Genellikle uzun ayaklı, etrafı yuvarlak taburelerle çevrili, sırtınızı desteklemek için küçük destekli masalardan oluşur. Çalışan dostu çalışma alanı nedeniyle bunlar bir trend haline geldi.

29. Çok Amaçlı Ofis Masası Tasarımı:

Çok Amaçlı Ofis Masası Tasarımı

Bu, ofisinize rustik bir his veren çoklu kullanımlara sahip başka bir ofis masası tasarımıdır. Masa küçüktür ve masa malzemeleri ve temel malzemeleri tutmak için iki çekmeceye sahiptir. Ayrıca dosyaları kaydetmek için kullanılan bir çantası vardır. Bu tür masalar resepsiyonda, özellikle bekleme alanındaki insanlar için gazete ve dergi istiflemek için kullanılabilir..

30. Yeşil Ofis Masası Tasarımına Git:

Yeşil Ofis Masa Tasarımına Git

Bu, yeşile duyarlı ofis alanı için benzersiz ve yenilikçi masa tasarımlarından biridir. Bu, kestane rengi kaplamalı, ortasında bitkileri yerleştirmek için oyulmuş ayrı bir alana sahip, ahşaptan yapılmış düşük yükseklikte bir masadır. Bitkiler, ofise giren herkese pozitif bir beyazlık verir ve çalışma saatlerinde stresi de azaltır. Bu, herhangi bir ofisin giriş alanına yerleştirilmeye uygundur..

Ofis Masaları Satın Almak İçin En İyi İpuçları:

Çalışma alanınız için satın alma masaları çocuk oyuncağı değildir; para yatırmadan önce birçok faktörü göz önünde bulundurmak gerekir.

  • Kullanılabilir alanı ve ihtiyaçlarınızı ne kadar ve ne tür tabloların karşıladığını göz önünde bulundurmalısınız..
  • Masaları toplu olarak sipariş ediyorsanız, kaliteli ürünleri harika indirimlerle alabileceğiniz seçenekleri arayın..
  • Bu masaların imalatında kullanılan malzeme ahşap, PVC, Mermer vb. malzemelerden farklılık gösterdiğinden toplam ürünün maliyeti de değişmektedir. Bu nedenle, bütçe kısıtlamalarınıza uyan malzemeyi seçmeniz gerekir..
  • Dikkat edilmesi gereken diğer hususlar ürünün konforu, estetiği ve kalitesidir..
  • Çalışanlarınızın ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak iş verimliliğini artırmanız tavsiye edilir..

Ofis, insanların günde 6 saatten fazla zaman harcadığı ve onu ikinci eviniz yapan yerdir. Çalışma alanınızı daha üretken olabileceğiniz ve çalışmaktan daha çok keyif alacağınız şekilde tasarlamanın neresi yanlış? Ofisinizi yeniden tanımlamak için seçebileceğiniz en iyi 30 ofis masası tasarımının listesini sunuyoruz. Bu makaleyi ne kadar yararlı bulduğunuzu ve size daha fazla yardımcı olup olamayacağımızı bize bildirin..