Norint išlikti lanksčiam, reikia pasitempti. Tai pagerins jų sveikatą ir fizinį pasirengimą bei sumažins traumų tikimybę treniruočių ar net kasdieninės veiklos metu. Taip pat pastebėsite, kad labai pagerės koordinacija, o jei turite sąnarių skausmų ar kitų sveikatos problemų, šie pratimai jums bus naudingi. Jie sutelkia dėmesį į kelias jūsų kūno sritis ir suteikia jums daug jėgų ir ištvermės. Yra keli tempimo tipai, kuriuos galite išbandyti, kad būtumėte tinkami ir lankstūs. Todėl mes sukūrėme šį straipsnį tik jums.

Lankstumo pratimai sveikatai ir fitnesui

Paprasti lankstumo pratimai (tempimai):

Pažiūrėkime, kokie yra lankstumo gerinimo pratimai.

Bėgimo tempimas:

Bėgimo tempimo lankstumo pratimai

Pakelkite koją į priekį ir nuleiskite kūną į šuolį. Padėkite pirštų galiukus ant grindų. Įkvėpkite, dabar iškvėpdami ištiesinkite dešinę koją ir grįžkite į nusileidimo padėtį. Pakartokite šią lankstumo treniruotę keturis kartus. Tai padidins jūsų lankstumą ir padės geriau bėgti.

Šoninis tempimas:

Šoniniai tempimo pratimai lankstumui

Atsistokite tiesiai, kojas atskirtos. Pakelkite rankas tiesiai į viršų ir leiskite delnams atsisukti vienas į kitą. Toje Namaste pozoje pasilenkite į dešinę pusę. Laikykite 5 sekundes ir grįžkite į neutralią padėtį. Tą patį pakartokite kairėje pusėje. Atlikite šiuos pratimus iš viso dešimt kartų, kad pagerintumėte lankstumą.

Pakabinti į priekį:

Lankstumo pratimas pakabinti į priekį

Atsistokite tiesiai ir sulenkite pirštus už nugaros. Giliai įkvėpkite. Dabar iškvėpdami sulenkite ir ištieskite rankas. Laikykite penkias sekundes ir grįžkite į pirmąją padėtį. Pakartokite 10 kartų. Jei esate senjorai, prieš atlikdami šį pratimą, pasinaudokite trenerio patarimu.

„Low Lunge Arch“:

Lankstumo treniruotė „Low Lunge Arch“

Sulenkite kūną žemai ir atsitraukite rankas priešais save. Palikite delnus į grindis. Dabar įkvėpkite. Tai darydami, braukite rankas virš galvos ir kiek įmanoma ištempkite. Laikykite tokioje padėtyje penkias sekundes ir pakartokite. Atlikite 10 pakartojimų.

Sėdimasis nugaros posūkis:

Sėdintys nugaros sukimo pratimai, siekiant pagerinti lankstumą

Sėdėkite ištiesę kojas. Dabar sulenkite dešinę koją ir perkelkite ją per kairę. Alkūnę laikykite priešais savo kelį. Įkvėpkite, nes jūsų kūnas lieka nejudrus. Sukdami kūną iškvėpkite ir pažiūrėkite per dešinįjį petį. Palaikykite kelias sekundes ir pakartokite į kitą pusę.

Rišimo kampas:

Susietų kampų lankstumo pratimai

Atsisėskite ir sulenkite kelius taip, kad susiveltumėte kojų padus. Laikykite savo kūną tiesiai. Įkvėpkite ir pakelkite krūtinę į viršų. Iškvėpkite ir sulenkite į priekį. Tai darydami padėkite delnus ant žemės. Laikykite 5 sekundes ir pakartokite 10 kartų.

Katės tempimas:

Katės tempimo pratimai, skirti padidinti lankstumą

Norėdami ištempti katę, nusileiskite ant kelių kaip keturkojis. Dabar sulenkite galvą. Tai darydami turėtumėte šiek tiek patraukti liemenį atgal, kad susidarytų maža kupra. Įkvėpkite ir iškvėpkite kelias sekundes ir pakartokite 5 kartus.

Tempimo raumenys:

Stuburo tempimo lankstumo pratimai

Norėdami patempti šlaunikaulį, atsisėskite ant kilimėlio ištiesę kojas. Dabar ištieskite abi rankas tiesiai ir pabandykite paliesti pirštų galiukus. Palaikykite 10 sekundžių ir pakartokite. Tai sudaro vieną atstovą. Prieš pereidami prie paskutinio pratimo, turite atlikti 10 pakartojimų.

Keturių tempimai:

Keturių tempimo pratimai lankstumui

Norėdami atlikti keturių tempimo pratimus, atsistokite tiesiai ir atsistokite ant vienos kojos. Paimkite abi rankas už nugaros ir laikykite kojų pirštus. Pabandykite ten pajusti tempimą. Laikykite penkias sekundes ir grįžkite į pirmąją padėtį. Pakartokite 10 kartų.

Yra daug pratimų, kaip minėta aukščiau, siekiant pagerinti kūno lankstumą, tačiau jie turi būti padedami trenerio, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas ir išvengta bendros rizikos..