Kanser teşhisi konduğunda kişinin dikkat etmesi gereken önemli şeylerden biri de beslenmesidir. Vücudun kansere karşı savaşabilmesi için yeterli ve doğru besinleri alması şarttır. Doğru diyet ve egzersizin kanserden sonra hayatta kalma şansını artırabileceğine ve aynı zamanda geri gelmesini engelleyebileceğine inanılıyor..

kanserle savaşan yiyecekler

İşte Kanser İçin En İyi Dokuz Gıda:

1. Kırmızı & Sarı Biber:

kanserle savaşan besinler

kırmızı & Sarı biber vücut için popüler bir C vitamini kaynağıdır. C vitamininin vücudun bağışıklık sistemini iyileştirdiği ve toksinleri uzak tuttuğu bilinmektedir. Ayrıca karotenoidler açısından da zengindirler. Bu karotenoidler kanser önleyici özelliklere sahiptir ve böylece vücudunuzu kanser hücrelerinin gelişmesinden korur..

2. Ayçiçeği Tohumları:

Ay çekirdeği

Ayçiçeği tohumları E Vitamini ve Çinko açısından zengindir. Çinko, C Vitamininin olması gerektiği gibi çalışmasına yardımcı olur ve iyileşme süresini hızlandırır. Bu yiyecek, sağlıklı bir prostata giden yolu açacak ve prostat kanseri olmayacak.

3. Havuç:

Havuçlar

  • Havuç beta karoten açısından çok zengindir. Havuçtaki bu beta karoten kanser önleyici özelliklere sahiptir..
  • Beta karoten tüketildiğinde, vücudun ihtiyaç duyduğu her an vücutta A vitaminine dönüşür..
  • Havuç, kanserle mücadele özelliklerinin yanı sıra cildinizi, gözlerinizi ve saçınızı iyileştirmeye de yardımcı olur..

3. Mantar:

mantar

Mantarlar vücudun genel bağışıklık sistemini iyileştirmek ve kansere karşı savaşmak için kurulmuştur..

Bazı şifalı mantarlar kanserle savaşmak için doğru miktarda ve şekilde tüketilmelidir..

4. Domates:

domates

Tercihen pişmiş domates haftada 7-10 kez tüketilmelidir. Bu domates tüketimi, vücudun akciğer, meme ve serviks kanserine karşı savaşmasına yardımcı olabilir. Domatesler, domatesleri iyi bir antioksidan yapan Likopen içerir. Ayrıca vücudun kan akışını engelleyen sağlıksız yağlara karşı korunmasına da yardımcı olur. Domates, endometriyal kanser hücresinin vücutta büyümesini durdurmaya, kansere karşı veya geri gelmesine karşı korumaya yardımcı olur..

5. Fındık:

Fındık

Fındık, içinde gerçekten iyi kanser önleyici özelliklere sahip olan Selenyum açısından zengindir. Tüm kuruyemişler arasında badem ve ceviz, sağlıklı ve iyi işleyen bir vücut için en iyi sonucu verir. Badem ve Ceviz vücuda sağlıklı yağlar ve lif sağlar.

Ancak alınan kuruyemiş miktarını takip etmek gerekir. Badem ve cevizleri doğru miktarda tüketmek vücudunuzun sağlığı için harikalar yaratabilir..

6. Sarımsak:

Sarımsak

Sarımsak, kanserin vücuda yayılmasını çeşitli yollarla ve yollarla durduran Aliicin içerir. Bu besinin, vücudun genellikle antibiyotik alımından sonra duyarlı hale geldiği maya ve mikropları öldürdüğü de bilinmektedir. Sarımsak ayrıca anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve vücuttaki kanser hücrelerine doğrudan saldıran Triptofan, Selenyum ve diğer ajanları içerir..

Sarımsak tüketen kişilerin, özellikle kolon, mide veya yemek borusunda kanser geliştirme şansı daha düşüktür..

7. Yeşil Yapraklı Sebzeler:

yeşil yapraklı sebzeler

Yeşil Yapraklı Sebzeler, marul ve ıspanak gibi antioksidanlar, beta karoten ve folik asitler açısından zengindir. Bu folik asitler, DNA’nızın etkin bir şekilde eşlenmesine ve radyoterapi sırasında DNA’sını korumasına yardımcı olur. Bu sebzeler ayrıca vücuda kansere karşı fayda sağlayan Sulforafanlar içerir..

Sonuç olarak, yeşil sebzeler vücudun bağışıklığını geliştirir, bu da temelde vücudun patojenlere karşı savaşma yeteneğidir..

8. Pancar:

Pancar kökü

Pancar, diğer birçok mor renkli gıda gibi, vücuttaki kanser hücrelerini yok ettiği bilinen Antosiyanin içerir. Bu besinin bazen beyin kanseri ve kan kanserine karşı savaştığı bilinen Resveratrol içerdiğine inanılıyor..