Kanser çok büyük oranlarda bir salgın, ancak modern tıp ve devam eden araştırmalar sayesinde birçok kanser türü oldukça iyileştirilebilir. Araştırmacılar, birçok kanser türünü kötü beslenme ve kötü yaşam tarzı alışkanlıklarına bağladılar, çünkü ilaç ve kemoterapi ile birlikte sağlıklı bir diyet, tedavi ve hatta önleme için ayrılmaz bir eylem planıdır. Kanserle mücadelede bütünsel bir yaklaşım, antioksidanlar, vitaminler, yapraklar ve anti-inflamatuar özellikleri yüksek olan kanserle savaşan meyve ve sebzelerin günlük alımıdır. Yemek pişirmek çoğu zaman bu iyileştirici özelliklerin kaybolmasıyla sonuçlanabilirken, meyve suları ve smoothieler yapmak en iyi yoldur. Kanserle savaşmaya yardımcı olacak birkaç basit meyve suyu hakkında fikir edinmek için daha fazlasını okuyun.

Kanserle Savaşmak İçin Sağlıklı Meyve Suları

Kanserle Mücadele için Sağlıklı Meyve Suları Tarifleri:

1. Mango/Ispanak/Ananas Suyu:

msp suyu

Bu basit suyu evde bir araya getirmek için ihtiyacınız olan tek şey bir orta boy mango, yarım bardak ananas ve 2 bardak ıspanak. Antioksidanlar, iltihap önleyici özellikler, A, C, D ve K vitaminleri, klorofil, demir, yaprak ve alkalileştirici özellikler açısından yüksek bir karışım oluşturmak için bunları bir araya getirmeniz yeterlidir..

2. Zencefil/Karpuz/Lahanası Suyu:

wgs ​​suyu

Bir bardak karpuz, iki bardak filizi ve yarım inç zencefili alın ve karıştırın. Bu meyve suyu, anti-inflamatuar özellikler, likopen, klorofil, A ve C vitaminleri, folik asit ve alkalileştirici özellikler açısından zengindir..

3. Kale/Elma/Limon/Zencefil Suyu:

lkg suyu

Kanserle savaşmaya yardımcı olan karışık meyve ve sebze suyu için bir başka harika seçenek de 2 bardak lahana, bir elma, yarım limon ve yarım inç zencefilin bu karışımıdır. Kuersetin, A ve C vitamini, klorofil ve folik asit dışında bu meyve suyunun alkalileştirici özelliklere sahip olduğu da bilinmektedir..

4. Romaine Yaprağı/Salatalık/Ballı Limon Suyu:

meyve suyu

Kanserle savaşmak için bu güçlü iksir, 4 Romaine yaprağı, 1 orta boy salatalık ve bir fincan ballı kavun karışımından oluşur. Alkalize edici özellikler, iltihap önleyici özellikler ve B ve C vitaminleri bakımından zengin olan bu güçlü meyve suyu, kanserle savaşmak için bütünsel bir yaklaşımdır. Bu meyve suyunun ayrıca beta karoten ve potasyum içerdiği bilinmektedir..

5.Kereviz/Kivi/Roma Yaprakları/Zencefil Suyu:

kivi

Bu suyu evde rahatça yapmak için gereken tek şey bir kivi, dört Romaine yaprağı, üç kereviz sapı ve yarım inç zencefil. Bu meyve suyu kanserle savaşan besinler ve A, B ve C vitaminleri, klorofil, kalsiyum, magnezyum, potasyum, demir, folik asit, anti-inflamatuar ve antioksidan gibi özellikler bakımından zengindir..

6. Havuç Suyu:

Havuç suyu

Çiğ havuçları pişirmek yerine suyunu sıkmak, kanserle savaşma özelliklerini korumaya yardımcı olabilir. Hatta 6 çiğ havuçtan oluşan bir meyve suyu içmenin bir oturuşta çiğ havuç yemekten çok daha kolay olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Bu meyve suyu için birden fazla havuç karıştırın ve antioksidan özelliklerinin, A, B, C, D, E, K vitaminlerinin, magnezyum, sodyum, potasyum, kalsiyum, fosfor, kükürt, silikon ve klorun tadını çıkarın..

7. Pancar Suyu:

kanser için meyve suları

Pek çok faydasının yanı sıra, pancarın kanserle büyük ölçüde etkili bir şekilde mücadele ettiği bilinmektedir. Pancarın vücudu toksinlere neden olan zararlı kanserlerden arındırdığı bilinmektedir. Pancarın ayrıca kanser tedavisi için hayati bir bileşen olan kan dolaşımındaki oksijeni arttırdığı bilinmektedir. Demir açısından zengin olan pancarın yeni sağlıklı hücrelerin büyümesini desteklediği bilinmektedir..

8. Turpgillerden Sebze Suyu:

Turpgillerden Sebze Suyu

Turpgillerden sebzelerin kansere neden olan serbest radikallere karşı savaşan besinler açısından yüksek olduğu bilinmektedir. Hücre onarımını ve büyümesini teşvik ettikleri bilinmektedir. Turpgillerden sebzelerin öne çıkan örnekleri su teresi, lahana, karalahana, şalgam, roka, kara lahana ve karnabahardır. Bunlar, kanserle savaşan meyve suları oluşturmak için çeşitli kombinasyonlarda birlikte preslenebilir..

9. Noni Suyu:

Noni Suyu

Noni suyunun kanser hücrelerini öldürdüğü ve beyaz kan hücrelerinin üretimini uyardığı için ilk aşamalarda kanserle mücadelede etkili olduğu bilinmektedir..